Moda i Odzież Męska

Elegancja i styl

Modne Koszule

Podstawowym elementem wyposażenia męskiej szafy jest klasyczna koszula. To ubiór, który wywarł największy wpływ na modę męską. Obok spodni koszula jest elementem ubioru, który od lat był zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki ulegała licznym modyfikacjom, ponieważ na początku była skrzętnie ukrywaną przed światem. Zmianom także ulegała jej długość. Dla mniej zamożnych była codziennym ubiorem noszonym samodzielnie. Koszule wykonywane były z lnów oraz bawełnianych płócien. Minęło sporo czasu zanim okrzyknięto je kwintesencją elegancji. W miarę rozwoju mody męskiej stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być znacznie bardziej wyeksponowana. Ówczesne koszule posiadały liczne przeszycia. Często były zdobione  koronkowymi żabotami. W miarę rozwoju mody męskiej coraz częściej stawiano jednak na umiar w ubiorze. Coraz częstsze były bardziej stonowane materiały, które wyeliminowały efektowne jedwabie i satyny.
Współczesna koszula męska stała się uniwersalna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Na wygodę koszuli wpłynęły sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Śnieżnobiałe koszule są wyrazem największej elegancji. Współczesne modele posiadają dopasowaną sylwetkę oraz zapięcia na guziki. Mogłoby się wydawać, że koszula męska nie może niczym zaskoczyć. Nic bardziej mylnego. Oryginalnego charakteru dodają jej kołnierzyki w kształtach dopasowanych do owalu męskiej twarzy. Bardzo popularny, ale mniej formalny jest kołnierzyk typu włoskiego, który proponowany jest panom o pociągłych twarzach. W stylu smart casual świetnie sprawdzają się kołnierzyki zapinane na guziki. Mniej popularne, ale niezwykle intrygujące są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Jeśli chodzi o kroje koszul męskich, panowie również mają znakomity wybór. Uniwersalna i wygodna koszula powinna być drugą skórą i nie powinna krępować ruchów. Należy wybierać najwyższej jakości materiały naturalne, które posłużą wiele lat. Domieszki elastycznych włókien pozwalają na bardziej wyszczuplone kroje oraz są szczególnie cenione przez panów o nieregularnych sylwetkach. Wyróżniamy m.in. pożądane kroje slim fit. Węższe koszule są hitem, ponieważ gwarantują fenomenalne optyczne wyszczuplenie. Nie bez znaczenia dla ostatecznego wyglądu są używane tkaniny. Dostępny wybór jest imponujący. Z łatwością można wybrać kolorowe kratki lub bardziej subtelne wzory w kropki. Zależnie od oczekiwanej formalności koszuli możemy stawiać na mniej lub bardziej wyraźną teksturę materiału. Zimą warto zainteresować się grubszymi, sportowymi koszulami, które razem z luźnym kołnierzykiem stanowią świetną bazę do luźnej stylizacji.
Wielu mężczyzn wciąż szuka swojego ideału białej koszuli. Najważniejsze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W asortymencie marki panowie znajdą eleganckie koszule męskie. Białe i błękitne modele znajdą zastosowanie w zestawach biurowych. Zaciekawić mogą również unikatowe abstrakcyjne desenie. Z uwagi na wysokogatunkowe tkaniny i kroje wszyscy Panowie z pewnością stworzą wytworne zestawy formalne.